21 березня 2018, 16:34

H&M VS Revok: право на вандалізм

Резонансна справа завершилась: компанія H&M відкликала позов проти художника Revok після масштабного осуду її дій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Почалось все з того, що H&M зняли рекламу нової колекції одягу “New Routine” на фоні графіті, створеного Джейсоном Вільямсом, що працює під псевдонімом Revok. Проте дозволу на таке використання твору в художника не запитали.

Після того, як художник побачив фото, його адвокати надіслали H&M листа заявивши, що "несанкціоноване використання оригінального твору та спосіб, у який компанія його використовує, є шкідливим і, ймовірно, спонукатиме споживачів, які знайомі з його творчістю вірити, що між сторонами є відносини".

Проте компанія у відповідь на заяву подала позов про те, що Вільямс не має авторських прав на графіті, адже воно розміщене на стіні нелегально.

І справді, перед тим як знімати відео, H&M звертались до Департаменту парків та рекреації Нью Йорка (New York City Department of Parks and Recreation), щоб переконатись чи потрібен дозвіл від автора графіті. Але там заявили, що графіті на стіні гандбольного майданчика є проявом вандалізму і псує власність Нью Йорка.

Це сколихнуло спільноту художників, вони закликали до глобального бойкоту H&M. Після бренд видав заяву про вибачення, а зараз вже офіційно відкликав позов.

Крім того, що справа спричинила значний резонанс у медіа, вона підняла питання чи має несанкціоноване графіті захищатись авторським правом.  "У законі про авторські права немає нічого про те, що мистецтво, яке створене незаконно, не може бути об`єктом авторського права, тож технічно воно є", - заявила Сьюзан Скафіді, директор Fashion Law Institute at Fordham Law School. Але якщо глянути на ситуації з позиції, що це вандалізм, то зрозуміло, чому це буде неправильно".

Професор права інтелектуальної власності Джін Фромер (Jeanne Fromer) стверджує, що всі твори, зафіксовані на матеральному носії, є об’єктом авторського права.

Адвокат Revok Джефф Глюк заявив, що законність твору мистецтва або її відсутність - не забороняє художнику володіти авторським правом: “Якби Джек Керуак, писав книгу "У дорозі“ незаконно проникнувши на ваше подвір`я, це означало б, що він не може мати авторського права на свою книгу? Потенційно злочинна дія не має ніякого відношення до твору. Автору може бути пред'явлено звинувачення в порушенні закону, але це не позбавляє його авторського права на оригінальну роботу ".

За інформацією HYPEBEAST.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати