01 серпня 2020, 9:27

ЄС вперше ввів санкції за кібератаки

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Вперше в історії Європейський Союз ввів санкції проти фізичних та юридичних осіб за кібератаки проти Співтовариства та його держав-членів. До них відносяться особи, відповідальні за хакерську атаку на Організацію по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У четвер, 30 липня, в Брюсселі Рада ЄС прийняла рішення про санкції проти шести осіб і трьох організацій, відповідальних або таких, що брали участь в різних кібератаках. Вони включають, серед іншого, відповідальних за кібератаку 2017 р. по ОЗХЗ.

«Сьогодні Рада вирішила ввести обмежувальні заходи щодо шести осіб і трьох організацій, відповідальних за різні кібератаки або причетні до них. До них належать спроби кібератак проти ОЗХЗ і кібератаки, широко відомі як WannaCry, NotPetya та Operation Cloud Hopper», - сказано у повідомленні прес-служби.

«Ми продовжимо зміцнювати нашу співпрацю». Згідно з інформацією, наданою урядом Нідерландів (ОЗХЗ базується в Гаазі), російська служба військової розвідки ГРУ стояла за хакерською атакою в квітні 2017 р. Атака була перервана голландськими спецслужбами в співпраці з англійцями.

Санкції були застосовані до чотирьох співробітників ГРУ і Головного центру спеціальних технологій ГРУ. До санкційного списку потрапили четверо громадян Росії (Олексій Моренець, Євген Серебряков, Олег Сотников і Олексій Мінін) та головний центр спеціальних технологій ГУ генерального штабу збройних сил РФ. Крім цього, для інших нападів на країни-члени ЄС були накладені обмеження на двох громадян Китаю, одну китайську компанію і одну північно-корейську компанію.

«Ми будемо продовжувати зміцнювати нашу співпрацю в цілях підтримки міжнародної безпеки і стабільності в кіберпросторі, підвищення глобальної стійкості і підвищення обізнаності про кіберзагрози і зловмисників у кіберпросторі», - заявив у четвер глава дипломатії ЄС Джозеп Боррелл.

Функція стримування. Санкції включають заборону на поїздки до ЄС і заморожування активів. Крім цього, фізичним і юридичним особам ЄС заборонено надавати кошти цим організаціям.

Правова основа для санкцій, пов'язаних з кібератаками, була прийнята в травні 2019 р. Санкції виконують превентивну, стримуючу функцію і не тягнуть за собою відповідальність за певну державу, а, скоріше, за інститут, що походить із неї.

Джерело

Sankcje wobec sześciu osób i trzech podmiotów. Pierwsze takie restrykcje w historii

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати