28 січня 2022, 10:13

Домашнє насильство: онлайн-інструменти для протидії

Департамент комунікації МВС України

Статистика останніх років свідчить про стійку тенденцію: громадяни більше повідомляють про домашнє насилля, правоохоронці ефективніше на нього реагують. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У МВС розповіли про онлайн-інструменти для протидії домашньому насильству та пояснили їх переваги.

Подеколи телефонний дзвінок на гарячу лінію неможливий, або призведе до ескалації проявів насильства. І в такому випадку альтернативою є повідомлення у чат-боті МВС #ДійПротиНасильства, який діє двох у месенджерах:

Чат-бот містить кілька розділів і за його допомогою можна:

  • викликати поліцію та «швидку»;
  • знайти координати найближчих соціальних служб та організацій, які можуть допомогти;
  • зконтактуватися зі спеціалістами, які нададуть безкоштовну правову допомогу онлайн.

Крім того, у чат-боті є й інформаційний розділ, де можна дізнатися, що таке домашнє насилля, як йому протидіяти, та як може допомогти поліція.

У протидії домашньому насильству сприяє й офіційний мобільний застосунок Національної поліції України «MyPol». Одна з функцій додатку – миттєвий виклик поліції одним кліком. Особа, що потерпає від домашнього насильства, натискає кнопку SOS – і правоохоронці негайно отримують інформацію про особу та її місцезнаходження та забезпечують реагування.

Для свідків проявів домашнього насильства є опція «Повідомлення про правопорушення», де передбачена можливість прикріплення фотодоказів правопорушення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати