22 лютого 2021, 15:44

Цифрові платформи платитимуть за новини?

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

В закон про авторське право в Канаді пропонують внести зміни, спрямовані на забезпечення того, щоб компанії новин отримували від цифрових платформ, таких як Google і Facebook, плату за свій контент.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Польща: податок на рекламу складе від 3 до 15% і принесе 800 млн злотих"

Законопроект, який у середу має бути внесений в Сенат сенатором-консерватором Клодом Каріньяном, з’явився на тлі глобальної розмови між урядами, технічними гігантами і медіакомпаніями про те, як цифрові платформи повинні платити новинним компаніям, які десятиліття не отримували доходів від реклами, що пішла на онлайн-платформи. Під час інтерв'ю Клод Каріньян сказав, що хоче внести закон, тому що федеральний уряд затягує з тим, щоб цифрові платформи платили за новини. «Думаю, нам потрібно це виправити, — сказав він. — Це несправедливо, коли хтось бере вашу роботу безкоштовно і використовує її для заробітку».

Законопроект внесе поправки в закон про авторське право, щоб конкретно передбачити компенсацію за використання журналістських творів. Завдяки цим змінам медіа-організації зможуть колективно вести переговори про оплату з постачальниками платформ, такими як Google і Facebook, які були призначені урядом. Винагорода піде групі, а розподіляти гроші буде колектив. У разі розбіжностей цифрові платформи або журналістські організації можуть звернутися до ради з авторських прав для винесення рішення. «Це був найпростіший спосіб зробити це належним чином, — сказав Каріньян. — У законі про авторське право у нас є система, і ця система працює».

Ліберальний уряд обмірковує нові правила, які гарантують, що медіа-компанії будуть оплачуватися цифровими платформами, але поки не надав докладної інформації про свої плани. Сенатські законопроекти рідко стають законами, і очікується, що в цьому році уряд представить власні пропозиції.

Джон Хайндс, президент News Media Canada, лобістської групи, яка виступає за винагороду медіа-компаній, назвав законопроект «довгоочікуваним», але сумнівається в правильності підходу Каріньяна. «Ми вважаємо за краще модель, засновану на конкуренції, яка є ринковим рішенням, на кшталт австралійської моделі, що виявилася набагато більш вигідною для видавців новин, ніж рішення по авторському праву, яке набагато більш обмежене», — сказав він і додав, що звернення до ради з авторських прав з апеляцією може зайняти багато часу.

Виконавчий директор групи прихильників «Друзі канадського мовлення» Деніел Бернхард сказав, що він теж не прихильник моделі авторського права, оскільки не думає, що компаніям в кінцевому підсумку будуть платити досить, але підкреслив що сенатор таки правий щодо терміновості ситуації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати