17 березня 2021, 8:30

Актуальна судова практика: рішення КАС ВС за січень

Прес-служба ВС

Верховний Суд опублікував Огляд актуальної судової практики КАС ВС. В Огляді представлені рішення, внесені до ЄДРСР, за січень 2021 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Практика ВП ВС щодо конкуренції кримінальної юрисдикції з іншими судовими юрисдикціями"

До Огляду вміщено низку важливих правових позицій Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, висловлених під час розгляду адміністративних справ.

У справах щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів, зокрема щодо:

- оподаткування додатковим благом прощеної (анульованої) суми основного боргу за кредитним договором;

- доведення офшорного статусу контрагента;

- ознак контрольованої операції;

У справах щодо захисту соціальних прав, зокрема щодо:

- можливості застосування принципу «мовчазної згоди», закріпленого статтею 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», у правовідносинах між регулятором та ліцензіатом;

- стадійності розгляду заяви про видачу дозволу на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;

- особливостей проведення ремонтних та інших робіт у зонах охорони пам’яток й історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України.

У справах щодо виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян, зокрема щодо:

- про строки опрацювання НАЗК отриманих в рамках здійснення повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування матеріалів і прийняття рішення;

- опублікування електронної петиції;

- дисциплінарної відповідальності військовослужбовця;

Предметом розгляду Касаційного адміністративного суду також були й інші питання застосування законодавчих норм, зокрема, й процесуального характеру особливостей встановлення апеляційним судом дати отримання судового рішення під час розгляду питання поновлення строків на апеляційне оскарження, наявності у заступника прокурора області повноваження підписувати апеляційну скаргу під час здійснення прокурором окремих форм представництва інтересів держави в суді тощо.

Окрім того, огляд містить висновок об’єднаної палати КАС ВС щодо включення до податкової застави майна, яке перебуває в іпотеці.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати