21 квітня 2015, 14:53

Акціонер «АероСвіт» вимагає від України понад 500 млн доларів

ЛігаБізнесІнформ

Сума претензій акціонера авіакомпанії-банкрута «АероСвіт», голандської компанії Gilward Investments BV, перевищує 500 млн доларів, кінцевий термін для мирного врегулювання інвестиційного спору – 3 травня 2015 року. Про це йдеться у відповіді департаменту представництва інтересів держави у міжнародних та іноземних судах Міністерства юстиції України на запит ЛІГАБізнесІнформ. Претензія від Gilward Investments BV надійшла до міністерства 2 лютого 2015 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«На думку заявника, держава Україна порушила свої зобов’язання, передбачені статтями 2,3 (пункти 2, 4), 4, 6 Угоди про взаємодію та взаємний захист інвестицій між Україною та Королівством Нідерланди від 14 червня 1994 року. Згідно зі статтею 9 угоди, спір буде вирішуватися, в міру можливості, мирним шляхом. Якщо врегулювання не вдасться протягом 3 місяців з дати, коли сторона спору запропонувала мирову угоду, спір буде вирішуватися шляхом арбітражу», - описують суть претензії у Мін'юсті.

Компанія Gilward Investments BV, зареєстрована у Королівстві Нідерланди, володіє значною долею акцій ЗАО «Авіакомпанія Аеросвіт», зареєстрованої в Україні. На початок 2013 року співвласником Gilward Investments BV значився бізнесмен Григорій Гуртовий, якому належало 37,96% акцій авіаперевізника. Серед акціонерів «Аеросвіту» - також Фонд держмайна (22,39%), ООО ГенАвіаІнвест, афілійована з Віктором Пінчуком (25% мінус 1 акція), ООО Інвестмент Едвайзорс Груп, яку пов’язують з Ігорем Коломойським (9,82).

Г. Гуртовий підтвердив, що направив претензію на адресу держави України з метою відшкодування збитків акціонерам через фактичне банкрутство авіакомпанії (офіційне банкрутство оскаржується). Акціонер упевнений, що авіакомпанію довели до краху у 2013 році дії влади.

Міністерство юстиції звернулося за інформацією до усіх зацікавлених органів, а саме, до МЗС, Мінінфраструктури, Мінекономрозвитку, Мінфіну, Фонду держмайна, Державної фіскальної служби, Державіаслужби, а також до аеропорту Бориспіль з проханням надати усі наявні матеріали та документи стосовно даного питання та пропозиції з урегулювання спору. Також Мін'юст просить запропонувати кандидатури (рівня керівників або заступників керівників) для включення до складу міжвідомчої робочої групи з досудового врегулювання спору.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати