04 червня 2021, 18:07

30-річчя господарської юстиції: політ нормальний

4 червня у стінах Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду (далі – КГС ВС) відбулися урочистості з нагоди святкування 30-річного ювілею становлення господарської юстиції в Україні. Участь у заході взяли кілька поколінь суддів, що долучилися до розвитку господарського судочинства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Данішевська

На початку урочистості Голова ВС Валентина Данішевська привітала всіх та пригадала, як починався розвиток господарської юстиції. Спори з питань приватизації, оскарження податкових рішень розвивали господарське судочинство. На початку Незалежності рівень довіри до судів та господарської юстиції досягав майже 100%.

«Порівнюючи з часами нинішніми, можна сміливо сказати, що працювати з таким рівнем довіри, навіть будучи більш завантаженим, набагато легше. Нас часто критикують, але я оцінюю нашу роботу за іншими критеріями. Дуже сподіваюся, що часи неповаги до судової системи минуть. Наразі у ВС багато молодих та прогресивних професіоналів, за ними майбутнє», –– відмітила Голова ВС.

Богдан Львов

Продовжив привітання Голова КГС ВС, Богдан Львов. Він розповів про зародження господарських судів, прообразом яких виступає перший комерційний суд міста Одеси, що розпочав роботу ще в середині ХІХ століття. За радянської влади господарська юстиція була представлена арбітражними судами. Проте становлення господарського судочинства у сучасному вигляді розпочалось лиш 30 років тому.

«Наразі господарські суди повністю відповідають суспільним потребам, захищаючи економічну конкуренцію та підприємництво. Відбулося становлення нового ВС, на часі реформа першої та апеляційної ланки. Коментуючи розвиток господарської юстиції, важко оминути заслуги працівників апаратів господарських судів усіх ланок. Часто їхня робота не помічена, але вона є вагомою», –– наголосив Богдан Львов.

Зал ВС

Голова Вищого господарського суду України у 2006–2010 роках, Сергій Демченко подякував засобам масової інформації, що були присутні на заході, за те, що вони об’єктивно висвітлюють всі плюси та мінуси роботи судової системи.

Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, Михайло Смокович відмітив, що недарма 30 років господарської юстиції збігаються з 30-річчям Незалежності України та 25-річчям прийняття Конституції, адже всі ці фактори є взаємозалежним.

Голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко, вітаючи господарську юстицію з 30-річчям, зауважив, що без існування господарської ланки судів в Україні неможлива Незалежність.

Секретар Великої палати ВС, Всеволод Князєв, вітаючи господарську юстицію, наголосив на тому, що адміністративна юстиція не менш наближена до господарської, ніж цивільна.

«І досі у господарської юстиції та адміністративної єдина система діловодства. А в період заснування адміністративних судів багато суддів саме господарської юрисдикції сформували перші адміністративні суди», –– зауважив спікер.

В.о. Голови ВРП, Олексій Маловацький, вітаючи судів господарської юстиції, наголосив, що не менш наближеною до господарської юстиції є комерційна адвокатура, значна частина якої влилась до КГС ВС. Коментуючи проблематику недовіри до суддів, він наголосив, що найбільше претензій висувають особи, не на користь яких були прийняті ті чи інші рішення.

Голова Ради суддів України, Богдан Моніч, зауважив, що без системи господарської юстиції неможливе існування бізнесу та підприємництва в Україні.

До вітань також приєднались ректор Національної школи суддів України, Микола Оніщук, та в.о. Голови Державної судової адміністрації, Олексій Сальніков.

Також до 30-річчя господарської юстиції відбулося почесне нагородження суддів у відставці (згідно з наказом ВС від 13.05.2021 №950к) та працівників апарату судів, (згідно з наказом ВС від 13.05.2021 №949к та наказом РСУ).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати