20 квітня 2022, 13:20

Сімейне право в часи війни

Катерина Власюк
Катерина Власюк «Сімейний адвокат Катерина Власюк, АБ» засновниця, адвокат, переговорник у сфері сімейних конфліктів, автор книги "Розлучення. Сповідь адвоката"

Коли в життя приходить те, про що розповідала бабуся як про найбільше горе, все завмирає. Все почалося 24 лютого з відміни круглого столу за участі представників уряду та депутатів по законопроєкту, який має зупинити батьківський кіднепінг… А далі — відміна судів. У нас жіночий колектив, і всі ми виїхали з Києва й поки не повертаємось. Багато довірителів також роз’їхались. Зараз слухаються справи у Закарпатській та Львівській областях. З 18 квітня мають поновитися слухання в Одесі, побачимо. Поки всі засідання проводяться онлайн. У Києві суди відновлюють роботу, але у яких складах та чи будуть вони слухати цивільні справи, поки невідомо. Призначення поновлюються, але наскільки реально будуть відбуватись засідання, побачимо.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З якими запитами зараз звертаються

За час війни у нас був лише один запит на реальне розлучення від пари українців, які проживають за кордоном. І якщо чесно, саме зараз розлучати людей не дуже хочеться.

Ще час від часу звертаються з запитами про те, як стати «батьками-одинаками» та виїхати за кордон чоловіку призовного віку. Але ми з таких питань принципово не консультуємо.

Прогнозами займатись — справа невдячна, але думаю, що сімейних адвокатів чекає відкладений попит. Зараз багато пар роз’їхались, і частина з них, на жаль, можуть не об’єднатися знову.

Що робить зараз наша команда

Ми контролюємо призначення по тих справах, які супроводжуємо. По мірі можливості працюємо з документами поточних довірителів.

У мене нарешті з’явився час для реєстрації благодійного фонду, який я презентувала до війни. Він покликаний допомагати жінкам, які проходять процес розлучення. Але зараз я ще буду допомагати жінкам, які пережили насилля під час війни. Ми потроху бронюємо пожертви у людей, які готові допомогти, і як тільки визначимося з дівчатами, запропонуємо їм адресну допомогу. А поки я консультую онлайн по 30 хвилин безкоштовно усіх бажаючих з питань сімейного права. Але і запитів на консультації мало. Зараз нам усім просто потрібна хоч якась впевненість у завтрашньому дні, а тема розлучення цьому не сприяє.

З третього дня війни я перебуваю у Львівській області, я тут народилася. Познайомилась з дівчатами, яких війна також змусила переїхати. Мені хотілося зробити якийсь проєкт для жінок. 12 квітня відкрила студію краси O!KRASA. Надихаюсь сферою краси, в яку занурилась. Яка вона легка і надихаюча на противагу сімейним спорам! Ми всі досить виснажились і постаріли, тому я вирішила у такий важкий період створити острівок жіночої підтримки. Кожна наша майстриня і гостя мають, як і я, свою історію «як я поїхала», нам хочеться поговорити, підтримати одна одну. А ще відпочити і стати трішки красивішими. Тому поки я дуже надихаюсь цим проєктом.

Потреби клієнтів у час війни

На мою думку, в комунікації між адвокатом та клієнтом важливі:

  • людська підтримка і по можливості допомога;
  • контроль запущених справ;
  • запевнення адвоката, що довірителя він не кине і справу до кінця доведе.

Бажаю всім колегам сил та терпіння. Особливо пишаюся тими, хто пішов на фронт і у територіальну оборону. Ви — наші захисники та герої. Готуємось до перемоги!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати