14 липня 2020, 15:04

Чи увімкнуть «зелене світло» енергетиці: законопроект

Опубліковано в №14 (720)

Михайло Кузнєцов
Михайло Кузнєцов «Сергій Козьяков та Партнери, АФ» старший юрист, адвокат

03.07.2020 р. Верховною Радою України було прийнято за основу проект Закону №3658 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Метою розробки проєкту є прискорення переходу до нової, конкурентної моделі підтримки відновлюваної енергетики шляхом проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки, збалансування кошторису ДП «Гарантований покупець», а також вирішення нагальних викликів галузі.

Зміни щодо удосконалення умов підтримки виробників за «зеленим» тарифом були внесенні у Закон України «Про альтернативні джерела енергії», Закон України «Про ринок електричної енергії», Закон України «Про режим іноземного інвестування» та Закон України «Про оренду державного та комунального майна».

Внесення відповідних змін до вказаних законів дасть змогу забезпечити сталий розвиток відновлюваної енергетики, в економічно ефективний спосіб врахувавши інтереси держави, виробників електроенергії з альтернативних джерел енергії, споживачів такої енергії та інших учасників ринку. Завдяки цим змінам можна буде досягти:

• зменшення прогнозованого дефіциту кошторису ДП «Гарантований покупець» на понад 6,4 млрд грн на рік;

• зменшення видатків на врегулювання небалансів, спричинених виробниками з ВДЕ, на понад 1 млрд грн на рік;

• зменшення сумарного обсягу виплат за «зеленим» тарифом на понад 2 млрд євро;

• скорочення прогнозованого обсягу обмежень виробництва електроенергії об'єктами відновлюваної енергетики та атомними електростанціями (майже вдвічі);

• удосконалення процедури організації та проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки та прискорення її запровадження, що допоможе знизити вартість «зеленої» електроенергії та узгодити темпи розвитку галузі з технічними можливостями ОЕС України до інтеграції об'єктів відновлюваної енергетики.

Проаналізувавши зміни, що вносяться до зазначених законів, можна зробити висновки, що врегулювання на законодавчому рівні нагальних проблем «зеленої» генерації, зменшення фінансового навантаження на кінцеву ціну через високий рівень «зеленого» тарифу, досягнення рівності інтересів суспільства, споживачів електричної енергії та учасників ринку лише покращать платоспроможність ДП «Гарантований покупець», одночасно забезпечивши подальший розвиток відновлюваної енергетики.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати