28 травня 2013, 14:28

Земельна реформа: коли вже аграріям дадуть спокій?

Огляд ситуації, що склалася на ринку АПК

Опубліковано в №22 (364)

Запроваджено нові правила реєстрації земельних ділянок

Юлія Розуменко «Домініон, ПГ» Адвокат

Реформа державної реєстрації прав на нерухомість та їх обтяжень, яка почала діяти з 1 січня 2013 року, безпосередньо торкнулась і земельного сектору України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Було запроваджено нові правила реєстрації земельних ділянок, а також оформлення прав на них.

Замість існуючого раніше Державного реєстру земель (який вело Державне агентство земельних ресурсів України та його територіальні органи) було запроваджено Державний земельний кадастр (який веде Державне агентство земельних ресурсів України та його територіальні органи), в якому фіксується формування земельних ділянок, а також створено Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (який веде Державна реєстраційна служба України та її територіальні органи), що містить інформацію стосовно оформлення прав на земельні ділянки.

Відповідно до норм ст. 79-1 Земельного кодексу України (далі – Кодекс) формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Цією ж статтею визначено, що сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0