18 лютого 2014, 15:14

Практика Європейського суду з прав людини і законодавство України про захист економічної конкуренції

Окремі питання правозастосування

Опубліковано в №08 (402)

Вікторія Пташник

Суди обмежені у своїх повноваженнях

Вікторія Пташник народний депутат України, позафракційна

Фактично, незважаючи на можливість оскарження рішень Антимонопольного комітету України (далі – АМКУ) в судовому порядку, суди обмежені у своїх повноваженнях. Це вбачається передусім у неможливості визначення розміру штрафу, що має бути накладений на суб’єкта господарювання, у судовому порядку. На практиці суди не переглядають саме розмір штрафу, а визнають недійсним рішення АМКУ (у тому числі в частині накладення штрафу через його, наприклад, необґрунтованість). Перегляд розміру штрафних санкцій, що має бути застосований до суб’єкта­порушника, залишається в компетенції АМКУ. Тобто в цій частині АМКУ фактично є «останньою інстанцією», що має свої недоліки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Водночас надання судам можливості перегляду штрафних санкцій за порушення законодавства про захист економічної конкуренції наразі не вбачається можливим через відсутність нормативно закріпленої методики їх розрахунку. Будь­яка санкція має співвідноситися з фактичними або потенційними наслідками неправомірних дій суб’єкта господарювання. Однак рішення АМКУ не відображають такого співвідношення, а суд повноважний здійснювати самостійний аналіз.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0