24 квітня 2018, 11:04

Приватні виконавці: що з доходами?

Опубліковано в №17 (619)

Ми вітаємо ваші коментарі. Прохання дотримуватися наших правила коментування.
"Таким чином, оподатковуваний дохід приватного виконавця розраховується як різниця між сумою винагороди, яку отримує приватний виконавець, та сумою витрат, які були ним здійснені в межах виконавчого провадження за власні кошти." Категорично не погоджуюсь з авторами в такому твердженні. Витрати приватного виконавця складаються далеко не лише з витрат виконавчого провадження. То чому ми не маємо включати до складу витрат наприклад: витрати на сплату членських внесків, витрати на оплату праці найманих працівників, витрати на розрахунково-касове обслуговування, абонплату за користування АСВП, витрати на оренду офісу, охорону, телефон інтернет і т.д. Це ті витрати, які об'єктивно є необхідними для здійснення діяльності з примусового виконання рішення, але вони не можуть бути віднесені до витрат виконавчого провадження, бо останні чітко регламентовані Мін'юстом, адже можуть стягуватися з боржника. Консультація взята з роз'яснення листа роз'яснення ДФС така ж бездумна... Навіщо підміняти поняття: витрати виконавчого провадження та витрати приватного виконавця, що пов'язані зі здійсненням ним незалежної професійної діяльності. Це зовсім різні поняття і наповнені різним змістом.
Таджан Чуліев, дякую за вашу думку, але хотілось би доповнити, що в консультації немає тих висновків, до яких ви прийшли, тобто ми зовсім не заперечуємо, що до витрат не відносяться такі витрати, як оренда, оплата праці найманих працівників та ін. Також вважаємо, що перелічені вами витрати необхідні для ведення діяльності приватного виконавця, тобто є в межах його діяльності (див. п. 10 Наказу №2830/5 МЮК від 29.09.2016р.). Якщо ви уважно читали роз’яснення ДФС, там акцентується увага на відображенні авансових внесків для цілей оподаткування, а не на переліку витрат.
При всій повазі, але я процитував те, що Ви написали, коли ці тези наповнені іншим змістом, то, можливо, і по ішому писати потрібно було щоб не було неоднозначного розуміння...

Додати коментар

Відмінити Опублікувати