Справді, починаючи з 2011 року в податкових органів виникла практика складання Акта перевірки відносно платника податку, без винесення в подальшому податкового повідомленнярішення. Водночас висновки, викладені в Акті перевірки, використовувалися під час проведення перевірки його контрагентів.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Оскільки безпосередньо сам Акт перевірки платника податків не є рішенням контролюючого органу, а лише фіксує результати перевірки, яка була проведена відносно відповідного платника податків, предметом адміністративного позову не може бути вимога щодо визнання протиправним та скасування Акта перевірки, а відповідно і висновків, викладених у ній.
У результаті складання Акта перевірки відносно суб’єкта господарювання з негативними для нього (чи його контрагентів) висновками, без винесення податкового повідомленнярішення, фактично позбавляло платника податків можливості скасувати чи оскаржити такі висновки в судовому порядку. Однак з таким висновком повністю погодитися не можна.
Згідно з підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Податкового кодексу України платник податків має право оскаржувати в порядку, встановленому цим Кодексом, рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб), надані контролюючими органами роз’яснення.