23 квітня 2013, 13:15

Способи захисту від «третейського самосуду»

Відстояти свої права, коли таке рішення стало для вас реальністю?!

Опубліковано в №17 (359)

Додаткова складність виникає і в територіальній підсудності даних спорів

Сергій Каленіченко «Інвікта, АО» Адвокат

Складність оскарження рішення третейського суду особою, яка не брала участь у справі, полягає насамперед у відсутності в останньої такого рішення. Статтею 389-2 ЦПК України передбачений обов’язок скаржника зазначити у заяві про скасування рішення третейського суду досить широкий перелік відомостей, без яких суд постановляє ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі. Зокрема, необхідно вказати найменування та склад третейського суду, який прийняв рішення, номер справи, дату і місце прийняття рішення, предмет спору, зміст резолютивної чистини рішення. Звісно, перед підготовкою заяви про оскарження рішення третейського суду необхідно звернутися до третейського суду із заявою про надання копії оскаржуваного рішення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Проте, як свідчить практика, третейські суди не завжди надають копію рішення, посилаючись на те, що питання про права та обов’язки заявника при розгляді справи не вирішувалися, а відтак немає підстав для надання копії рішення. Додаткова складність виникає і в територіальній підсудності даних спорів. Згідно зі ст. 30 Закону України «Про третейські суди» місце проведення третейського розгляду справи у третейському суді для вирішення конкретного спору визначається третейською угодою, що дає можливість сторонам третейського розгляду самостійно обирати місце розгляду справи. Такий вибір буде обов’язковим і для особи, яка намагатиметься оскаржити рішення даного третейського суду, оскільки відповідно до ст. 389-1 ЦПК України заява про скасування рішення третейського суду подається до суду за місцем розгляду справи третейським судом.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0