23 квітня 2013, 12:44

Медіація – універсальна форма вирішення конфлікту?

Переваги медіатора-адвоката

Опубліковано в №17 (359)

Надія Бахарєва

Рішення приймаються виключно сторонами, тож і відповідальність за результат урегулювання конфлікту лежить на сторонах

Надія Бахарєва «Глоріус, АО» адвокат

Прогресивні адвокати повинні сприяти популяризації медіації як способу цивілізованого вирішення конфліктів. Хоча у своїй переважній більшості адвокати не мають здібностей до медіації, а їхні навички, освіта й досвід можуть завадити проведенню медіації, вони, як ніхто інший, розуміють ефективність її використання. Порівняно з традиційним судочинством медіація має такі беззаперечні переваги, як конфіденційність, добровільність участі обох сторін, можливість сторони проявити свої почуття і бути сприйнятим у своїй емоційності, дійсне забезпечення виконання прийнятого сторонами рішення. При цьому привабливою для адвоката рисою справжньої медіації є те, що рішення приймаються виключно сторонами, тож і відповідальність за результат урегулювання конфлікту лежить на сторонах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Адвокат часто бачить, що звернення до суду не призведе до саме того результату, якого прагне його клієнт. До того ж сторона, на користь якої виголошується рішення, часто втрачає в багатьох важливих деталях тільки тому, що сучасний стан урегулювання конфліктів у суді в Україні є занадто обтяжливим, з огляду на витрачені час та зусилля. На противагу суду, медіація покликана виявити справжні інтереси сторін, а не юридичний привід суперечки, вона вивчає мотиви вчинків замість самих вчинків та їх наслідків. Медіація є цивілізованим способом ведення переговорів за посередництва професіонала. Досудовий порядок урегулювання спорів, передбачений у законодавстві, майже не виконує на практиці своєї функції.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0