05 березня 2013, 17:10

Проблема ефективних засобів захисту в податкових спорах у світлі практики Європейського суду

Питання правомірності нарахування податків та зборів у площині кримінального переслідування

Опубліковано в №10 (352)

Андрій Загоруйко

У випадках спорів з податковими органами позитивний ефект від рішення ЄСПЛ повністю нівелюється терміном розгляду справи

Андрій Загоруйко Керуючий партнер, директор ТОВ «Інтернешнл Бізнес Консалтинг»

Протягом 2011–2012 років справді спостерігалося збільшення кримінальних справ щодо ухилення від сплати податків та фіктивного підприємництва. Вважаю, що кількість справ залишиться на такому ж рівні ще протягом щонайменше двох років. Стрімке зростання таких кримінальних справ пов’язане, по-перше, з набранням чинності Податковим кодексом і новими правилами обчислення та сплати податків, а, по-друге, з необхідністю наповнення держбюджету.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Оскаржити висновки податкової зі стягнення з підприємства недоїмки по сплаті податків можливо в адміністративному та судовому порядку. Наша практика оскаржень свідчить про те, що в судовому порядку платнику податків простіше відстоювати свої права. Незважаючи на те, що податківці стверджують про вирішення судом 90% справ на користь податкової, погодитися з цим не можна. Можливо, ця статистика стосується конвертаційних центрів та підприємств із чітко визначеними ознаками фіктивності. Проте виходячи з нашої практики, підприємства, які здійснюють реальну господарську діяльність, у абсолютній більшості випадків можуть ефективно оскаржувати рішення податкового органу в судовому порядку. Для позитивного рішення суду підприємство повинно відповідати наступним критеріям:

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0