18 червня 2013, 16:22

Особливості сучасного інвестування в багатоквартирне житлове будівництво

Практика використання ФФБ

Опубліковано в №25 (367)

Андрій Селютін

Перелік механізмів для інвестування та фінансування житлового будівництва став фактично вичерпним

Андрій Селютін «Arzinger» партнер, керівник Південноукраїнської філії

Фінансування будівництва останнім часом стає не тільки одним зі шляхів здобуття власного житла, а й способом отримання гарантованого прибутку в разі вдалого завершення будівництва об’єкта нерухомості. Після внесення деяких змін до Законів України «Про інвестиційну діяльність» та «Про фінансово­кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» перелік механізмів для інвестування і фінансування житлового будівництва за допомогою коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, став фактично вичерпним. До найпоширеніших на сьогодні можна віднести три з них:


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


– фонди фінансування будівництва (далі – ФФБ);

– випуск безвідсоткових (цільових) облігацій;

– фонди операцій з нерухомістю (далі – ФОН).

Створення ФФБ можливо тільки фінансовою установою – управителем ФФБ, яка є посередником між інвестором і забудовником та залучає кошти фізичних та юридичних осіб, спрямовує їх на фінансування будівництва, здійснює контроль за процесом будівництва житла й цільовим використанням грошових коштів, а також кредитує всіх учасників під заставу житла, яке ще тільки будується.

Існує два основних види ФФБ, які головним чином різняться між собою рівнем відповідальності, що покладається або на Забудовника, або ж на Управителя.

Отже, Вид А передбачає, що Забудовник:

•        має більше самостійності;

•        несе більше ризиків порівняно з ФФБ виду Б.

•        самостійно визначає поточну ціну метр. одиниці об’єкта будівництва, споживчі властивості об’єктів інвестування, коефіцієнти поверху та комфортності, ризик у разі недостатності залучених коштів на спорудження об’єкта будівництва, покладений на нього, та своєчасну здачу в експлуатацію.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0