05 березня 2013, 17:31

Можливість подання непрямого позову як спосіб захисту прав акціонера в Україні

Крізь призму практики Європейського суду з прав людини

Опубліковано в №10 (352)

Олег Гречаний

Необхідно поступово легалізувати елементи інституту непрямого позову в чинному законодавстві

Олег Гречаний «LeoPartners, ЮК» Старший юрисконсульт

«Якби закони могли говорити, вони б насамперед поскаржилися на законодавців»


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Д. Галіфакс

Корпоративні спори всередині господарських товариств стали на сьогодні звичним явищем. Спостерігається порушення корпоративних прав акціонерів не тільки внаслідок неправомірних рішень загальних зборів учасників товариства. Досить часто корпоративні права учасників порушуються виконавчими органами, які вчиняють неправомірні дії в своїх власних інтересах, тим самим порушують інтереси як акціонера, так і товариства в цілому. Не втрачає своєї актуальності й проблема так званих рейдерських захоплень.

З огляду на те, що акціонери безпосередньо зацікавлені в отриманні частки прибутку від діяльності товариства, такі шкідливі дії органів управління товариств опосередковано впливають на інтереси учасників такої компанії. Тому доволі часто окремі акціонери не погоджуються з правочинами, які цей орган управління укладає від імені товариства, і шукають юридичні підстави для подання позовів про визнання таких правочинів недійсними. Але зважаючи на специфіку вітчизняного законодавства, не завжди вдається вдало реалізувати право акціонера на судовий захист своїх інтересів з декількох причин.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0