29 січня 2013, 16:33

Роль адвоката у сучасному кримінальному процесі

Використання практики Європейського суду в діяльності адвоката

Опубліковано в №05 (347)

Олег Панасюк

Закріплена в законодавчому акті норма лише створює потенціал та мотивує до дій

Олег Панасюк «Бріоріум Пріорітас Груп, ЮФ» Адвокат

Норма ч. 2 ст. 8 нового КПК України щодо застосування в кримінальному провадженні принципу верховенства права з урахуванням практики Європейського суду з прав людини насправді не є абсолютною новелою. Ще в 2006 році Законом України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» було встановлено норму, за якою суди, при розгляді справ повинні застосовувати Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду як джерело права. Ця норма дає можливість використовувати таку практику і в кримінальному провадженні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Однак недоліком цієї норми Закону є її вузька направленість – вона прямо не поширюється на інші органи влади, у тому числі правоохоронні. Тому при досудовому слідстві адвокатами використовувалася Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод на підставі самої ж Конвенції та Закону України «Про міжнародні договори України».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0