04 червня 2013, 17:30

Особливості рекламування лікарських засобів споживачам

Вимоги законодавства до реклами лікарських засобів

Опубліковано в №23 (365)

Олександр Вознюк

Частина заборонених для реклами лікарських засобів не заборонені для продажу без рецепта лікаря

Олександр Вознюк «Asters, ЮФ» партнер

Для споживачів можна рекламувати лікарські засоби (далі – ЛЗ), дозволені МОЗ до використання в Україні, що відпускаються без рецепта, а також якщо вони не внесені МОЗ до переліку заборонених до рекламування ЛЗ за такими критеріями: ЛЗ містять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, викликають звикання, призначені виключно для лікування в період вагітності або дітей до 12 років, призначені для лікування туберкульозу, раку, особливо небезпечних інфекційних та венеричних захворювань, ВІЛ/СНІДу, хронічного безсоння та діабету, імпотенції та ожиріння.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Частина заборонених для реклами ЛЗ не заборонені для продажу без рецепта лікаря і не мають таких ризиків, як, ті, що містять психотропні чи наркотичні речовини. Тому їх рекламу можна було б і не забороняти. Реклама є важливим джерелом інформації про ЛЗ. І можливо, ситуація не була б такою, якби самі виробники не підливали постійно масла у вогонь тим, що реклама, як, зокрема, свідчить практика АМКУ останніх років, не переступала дозволені межі. Реклама повинна об’єктивно представляти ЛЗ, не перебільшувати їхні властивості й забезпечувати їх використання точно за призначенням. Це ключове правило, якого потрібно дотримуватися при рекламуванні ліків. Десятки років існують правила етики ВООЗ при просуванні ЛЗ. Хоча вони мають рекомендаційний характер, але є частиною моральних принципів, цінностей, чесних звичаїв, що лежать в основі права. Це лише здається, що тут немає зв’язку із законом. Він є. І стає досить відчутним, коли незначне «прикрашення» у рекламі завершується багатомільйонним штрафом за поширення інформації, що вводить в оману.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0