02 квітня 2013, 12:57

Деякі аспекти реалізації товарів і послуг в Інтернеті

Особливості договору на відстані у глобальній мережі

Опубліковано в №14 (356)

Олена Сібільова

Більшої довіри заслуговують аукціон-сайти, які пропонують програми захисту споживачів

Олена Сібільова «FELIX, ЮФ» Юрист

Останнім часом значного поширення набуває купівля-продаж товарів (послуг) в Інтернеті: продавцю немає потреби орендувати торговельне приміщення, отримувати патент, а у покупця є можливість придбати той самий товар, що і в звичайному магазині, швидше, дешевше та з доставкою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Договір щодо реалізації товарів (послуг) у мережі Інтернет та його виконання має відповідати законодавству. Вимоги дотримання прав споживачів є однаковими та обов’язковими для всіх.

Особливістю є те, що договір не укладається в письмовій формі, підписаній обома сторонами. Замовлення не збігається у часі з передачею товару покупцю. Бланк замовлення, розміщений на сайті, заповнений та надісланий продавцю, виконує функції договору, а отже, створює зобов’язання для сторін та правові наслідки його виконання.

Обов’язковою законодавчою вимогою при укладенні договорів на відстані є надання споживачу достовірної інформації про найменування та місцезнаходження продавця, порядок прийняття претензій; характеристики продукції; ціну товару з доставкою; гарантійні зобов’язання; умови виконання договору; його тривалість та порядок розірвання. Надання інформації має бути підтверджено письмово чи електронним повідомленням.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0