30 квітня 2013, 12:37

Чи з’являться в Україні енергосервісні компанії?

До питання енергетичної незалежності

Опубліковано в №18 (360)

Законодавство не містить положень, спеціально розроблених з метою ефективного регулювання енергосервісних компаній

Ірина Глущенко «Грищенко та Партнери, ЮФ» Юрист

Використання енергосервісного контракту – питання на межі юриспруденції, технологій і культури. Запровадження «зелених» технологій в індустрії потребує запровадження специфічного правового регулювання, і це продиктовано не лише правилами юридичної техніки, а об’єктивною зручністю для учасників правовідносин. Чинне наразі законодавство у сфері енергетики спрямовано на більш традиційні відносини в цій сфері та може не враховувати особливості надання послуг енергосервісними компаніями. Незважаючи на спроби внести зміни до Закону України «Про енергозбереження», наразі законодавство не містить положень, спеціально розроблених з метою ефективного регулювання енергосервісних компаній. Під ефективним правовим регулюванням мається на увазі таке регулювання, яке враховуватиме економічні інтереси всіх учасників правовідносин.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З-поміж важливих моментів, які варто врегулювати на законодавчому рівні, можна виділити аспекти, що мають значення в міждисциплінарному розумінні: передбачення ризику економічної нерентабельності проектів енергосервісних компаній у випадку неконтрольованого підвищення цін на енергоресурси; закріплення таких можливостей оплати послуг енергосервісної компанії, які відповідали економічній меті заходів з енергозберігання; тривалість правового регулювання отримання дозволів на діяльність енергосервісних компаній – перелік невичерпний.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0