08 жовтня 2013, 14:13

Судова юрисдикція для захисту реєстраційної інформації лікарського засобу

Вибір між адміністративними та господарськими судами

Опубліковано в №41 (383)

Кількість спорів про захист права власності на реєстраційну інформацію значно скоротилась

Антон Поликарпов «Arzinger» Старший юрист

Законодавство України запровадило регулювання питання охорони інформації, що міститься в заяві про державну реєстрацію лікарського засобу, починаючи з 2006 року, виклавши в новій редакції ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Додатково до цього, Угодою про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності, яка набрала чинності для України у травні 2008 року, було встановлено, що країни – члени СОТ, вимагаючи як умову отримання дозволу на збут фармацевтичної продукції надання нерозкритих даних випробувань, повинні надавати захист таким даним від нечесного комерційного використання.

Таким чином, законодавство України встановлює відповідальність за розголошення та недобросовісне комерційне використання реєстраційної інформації, та, крім того, гарантує виробнику оригінального лікарського засобу в Україні п’ятирічний період ексклюзивності даних, протягом якого компетентний державний орган не може проводити державну реєстрацію іншого лікарського засобу, що містить ту саму діючу речовину, що й оригінальний лікарський засіб.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0