08 жовтня 2013, 15:09

ДПП в Україні

Задум законодавця і практичні можливості реалізації

Опубліковано в №41 (383)

Відкритими залишаються питання об’єктивності обрання партнера, розподілу ризиків та прибутку від такої діяльності

Костянтин Глоба «Шевчук та партнери, ЮФ» Адвокат, партнер

Форма співпраці приватного бізнесу та держави в особі того чи іншого державного органу у вигляді державно­приватного партнерства (далі – ДПП) була відома і раніше, проте найактуальнішою вона стала тільки останнім часом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Фактично ДПП являє собою спільну господарську діяльність, при реалізації якої ресурси обох партнерів об’єднуються з відповідним розподілом ризиків, відповідальності та винагород (відшкодувань) між ними, для взаємовигідної співпраці на довгостроковій основі у створенні (відновленні) нових та/або модернізації (реконструкції) діючих об’єктів, які потребують залучення інвестицій, і користуванні (експлуатації) такими об’єктами.

У результаті такої діяльності відбувається залучення інвесторів, реалізація соціальних гарантій, проектів та отримання прибутку для обох учасників такого партнерства.

Прийняття у 2010 р. Закону України «Про державно­приватне партнерство» було кроком уперед, проте, його прийняття не вирішило усіх проблемних питань цієї сфери.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0