03 вересня 2013, 11:11

Свідоцтво про право на спадщину

Проблеми внесення змін та визнання недійсним

Опубліковано в №35-36 (377-378)

Олена Яцкова

Спадкоємець, який не вклався у строк для прийняття спадщини, має право звернутися до суду

Олена Яцкова Адвокат, приватна практика

Чинне законодавство передбачає випадки, коли можуть бути внесені певні зміни до свідоцтва про право на спадщину. Такі зміни можуть бути зумовлені істотним розширенням черг спадкоємців за законом або наданням спадкоємцеві, який пропустив строк для прийняття спадщини, можливості її прийняти (частини 2, 3 ст. 1272 ЦК).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до змісту ст. 1300 Цивільного кодексу України можна визначити два способи внесення змін до свідоцтва про право на спадщину. Це позасудовий та судовий способи. Так, позасудовий порядок внесення змін до свідоцтва про право на спадщину застосовується у разі наявності згоди на це всіх спадкоємців, які прийняли спадщину. Згода спадкоємців має бути викладена в письмовій формі та подана нотаріусу. Справжність підписів спадкоємців, які дали згоду на включення у свідоцтво спадкоємця, який пропустив строк на прийняття спадщини, повинна бути нотаріально засвідчена. Якщо такої згоди спадкоємці не дають, то спадкоємець, який не вклався у строк для прийняття спадщини, має право звернутися до суду з заявою в порядку позовного провадження про продовження строку на прийняття спадщини.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0