04 березня 2014, 15:20

Перспективи роботи за новими правилами

Інститути спільного інвестування в Україні

Опубліковано в №09-10 (403-404)

Наталія Грішина

Новації у правовому регулюванні ІСІ

Наталія Грішина «PLP Law Group» старший юрист та адвокат юридичної компанії

З 1 січня 2014 року набрав чинності Закон України «Про інститути спільного інвестування» № 5080­VI (далі – Закон). Закон передбачає цілу низку нововведень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, однією з новацій Закону є запровадження нових видів інститутів спільного інвестування: спеціалізованого та кваліфікаційного виду. ІСІ вважається спеціалізованим, якщо він інвестує виключно у визначені Законом активи. До спеціалізованих ІСІ належать фонди таких класів: грошового ринку, державних цінних паперів, облігацій, акцій, банківських металів. ІСІ є кваліфікаційним, якщо він інвестує виключно в один із кваліфікаційних класів активів та кошти, а також не має будь­яких вимог до структури активів. До вказаного виду ІСІ належать наступні класи активів: об’єднаний клас цінних паперів, клас нерухомості, клас рентних активів, клас кредитних активів.

Законом передбачено створення біржових ІСІ, цінні папери яких підлягають обов’язковому обігу на фондовій біржі, визначеній проспектом емісії із залученням андерайтера. Оплата ЦП такого виду ІСІ може здійснюватися крім грошових коштів також активами, визначеними інвестиційною декларацією. Оплата цінних паперів усіх інших видів ІСІ може здійснюватися виключно грошовими коштами. Чинний Закон не дозволяє оплачувати цінні папери ІСІ в розстрочку на відміну від Закону № 2299­III, яким була передбачена оплата у розстрочку для цінних паперів венчурного фонду.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0