03 грудня 2013, 12:39

Корпоративне управління в банках України

Розгляд нормативного регулювання експертами

Опубліковано в №49 (391)

У Законі про АТ у частині правочинів із заінтересованістю немає поняття спільних рішень

Ольга Сторожук Начальник управління корпоративних відносин ПАТ «Банк «Київська Русь»

Цікавою є новація в банківському законодавстві – Інструкція про порядок регулювання діяльності банків України, яка містить норму щодо права спостережної ради та правління банку разом засідати і приймати спільні рішення в разі прийняття рішень про видачу кредитів управлінському персоналу банку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Під час засідань, як вказано в Інструкції, приймається спільне письмове рішення правління та ради банку шляхом таємного голосування більшістю у 2/3 голосів за присутності щонайменше половини членів обох органів без участі зацікавленої особи.

Ця норма має протиріччя щодо правочинів, до яких є заінтересованість. А в Законі про АТ у правочинах, щодо яких є заінтересованість, справа стосується лише посадових осіб банку, а в понятті попередньо згаданої постанови воно стосується управлінського персоналу, тобто є значно ширшим.

Бажано й цей момент гармонізувати, оскільки в Законі про АТ у частині правочинів із заінтересованістю немає поняття спільних рішень, спільних засідань правління та спостережної ради. Засідати може або правління, або ж спостережна рада, яка й має приймати такі рішення.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0