24 вересня 2013, 12:39

Правове регулювання фірмових найменувань в Україні

Законодавство та практика

Опубліковано в №39 (381)

Слід зазначити, що, на відміну від ЦК України, ЦК РФ розрізняє поняття фірмового та комерційного найменування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, відповідно до ст. 1473 ЦК РФ юридична особа, що є комерційною організацією, виступає в цивільному обороті під своїм фірмовим найменуванням (далі – ФН), яке визначається в його установчих документах і включається до ЄДРЮО при її державній реєстрації. ФН юридичної особи повинно містити вказівку на його організаційноправову форму і власне найменування, яка не може складатися тільки зі слів, що позначають рід діяльності. Згідно зі ст. 1476 ЦК РФ ФН або окремі його елементи можуть використовуватися правовласником у складі належного йому комерційного позначення або товарного знаку, при цьому ФН охороняється незалежно від охорони останніх.

Натомість за умовами ст. 1538 ЦК РФ юридичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність, а також індивідуальні підприємці можуть використовувати для індивідуалізації належних їм торговельних, промислових та інших підприємств комерційні позначення, які не є ФН і не підлягають обов’язковому включенню до установчих документів, та реєстр. Комерційне позначення може використовуватися правовласником для індивідуалізації одного або кількох підприємств, при цьому для індивідуалізації одного підприємства не можуть одночасно використовуватися більше одного комерційного позначення. До того ж виключне право на комерційне позначення, що включає ФН правовласника або окремі його елементи, виникає і діє незалежно від виключного права на фірмове найменування.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0