18 лютого 2014, 14:52

Особливості захисту прав інтелектуальної власності при виході компанії на міжнародні ринки

Міжнародно­правове регулювання та реалії

Опубліковано в №08 (402)

Правова охорона торговельної марки та/або патенту мають територіальний характер

Станіслав Сухарев «Єдність, ПФ» Директор по справах інтелектуальної власності

Сучасний досвід компаній – резидентів України, які здійснюють експорт товарів на території інших країн, дозволяє провести аналіз питань та ситуацій, що виникають на територіях інших країн стосовно таких товарів, які експортуються резидентами України з території України та/або з інших територій, наприклад, з Китаю в інші країни. Йдеться про правові питання, які виникають на території інших країни і стосуються захисту та розпорядження правами на об’єкти інтелектуальної власності – торговельні марки, винаходи, промисловий дизайн, які стосуються саме таких експортованих товарів. Для надання практичних консультацій ми також матимемо на увазі досвід нерезидентів України, які є постачальникам товарів на територію України, що надасть можливість порівняти дії нерезидентів на території України та резидентів України на інших територіях.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Для початку необхідно визначити як першу аксіому: будь­який товар може бути захищений зареєстрованою торговельною маркою; патентом на винахід (як склад товару або його конструкція); патентом на промисловий зразок (дизайн товару).

Друга аксіома: правова охорона торговельної марки та/або патенту мають територіальний характер, тобто якщо торговельна марка або патент зареєстровані та діють на території однієї країни (наприклад, України), то це не означає те, що ці охоронні документи також діють в інших країнах.

Відповідно, для ефективного захисту власних прав на власні товари у контексті інтелектуальної власності на територіях інших країн необхідно реєструвати (патентувати) торговельні марки, винаходи, промисловий дизайн товарів на інших територіях – саме тих, де ці товари можуть експортуватись.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0