Для комплексного забезпечення прав виробника, що виходить на іноземний ринок, обов’язково слід проводити цілісну характеристику всіх можливих загроз з боку іноземних конкурентів і запобігати розповсюдженню контрафактної продукції, залучивши до цього митну службу. Адже проблема розповсюдження контрафакту завдає виробникам найбільших збитків.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Повноцінний захист власної торговельної марки перед виходом продукції виробника на іноземний ринок включає в себе реєстрацію торговельної марки за кордоном. Достатньо отримати пріоритет (зафіксована дата подання пакета необхідних для реєстрації документів) у країні, де буде розповсюджуватися товар.
З моменту встановлення патентним відомством дати пріоритету власна торгівельна марка вважається захищеною з боку законодавства цієї країни.
Внесення торгівельної марки до митного реєстру є не менш важливим методом захисту, тому що при перетині товару через кордон саме наявність торгівельної марки в митному реєстрі може стати приводом для затримання контрафактної продукції митниками з метою її перевірки.
Поширеною помилкою з боку виробників товарів є навмисне зменшення обсягу захисту торговельної марки. Робиться це для того, щоб заощадити кошти на реєстрації, вартість якої залежить безпосередньо від кількості класів. Деякі товаровиробники воліють зменшити рекомендовану фахівцями кількість, при цьому вони власноруч звужують обсяг захисту, що надається з боку держави.