18 лютого 2014, 15:14

Практика Європейського суду з прав людини і законодавство України про захист економічної конкуренції

Окремі питання правозастосування

Опубліковано в №08 (402)

Тетяна Ігнатенко

Суд не втручається в дискреційні повноваження Комітету

Тетяна Ігнатенко «Побережнюк і партнери, ПГ» партнер

У разі, якщо так сталося, що Антимонопольний комітет України (далі –АМКУ або Комітет) виніс рішення про порушення суб’єктом господарювання законодавства у сфері економічної конкуренції, у такого суб’єкта зазвичай виникає питання – оскаржувати чи ні таке рішення в судовому порядку та чи є в нього шанси на перемогу, а саме: визнання недійсним оскаржуваного рішення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Якщо проаналізувати судову практику, що склалася у цій сфері, то слід зазначити, що у разі оскарження рішення АМКУ до господарського суду, суд може визнати оспорюване рішення недійсним лише у випадку порушення Комітетом процедурних правил щодо винесення такого рішення. Водночас суди не надають оцінку стосовно порушень матеріального права у сфері конкурентного законодавства. Тобто, на думку суду, встановлення самої суті порушення в сфері антимонопольного законодавства є прерогативою профільного державного органу, а тому суд не втручається в дискреційні повноваження Комітету та не перебирає на себе не притаманні суду функції.

Що ж стосується питання, чи відповідає такий перегляд господарськими судами рішень АМКУ положенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, то слід зазначити таке.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0