28 січня 2014, 15:13

Розлучення іноземців на території України

Деякі проблемні питання

Опубліковано в №03-04 (397-398)

Денис Крутенко

Межі дії рішення українського суду про розірвання шлюбу обмежуються лише територією України

Денис Крутенко «ЮСТ Україна, ЮФ» Юрист

Специфіка шлюбних правовідносин з іноземним елементом через суб’єктний склад їх учасників характеризується належністю до правових систем одразу кількох держав, що викликає складнощі при визначенні підсудності таких справ і законодавства, яке буде застосовуватися при їх розгляді та вирішенні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Основною ознакою, яка впливає на визначення підсудності справ з іноземним елементом в Україні, є факт перебування відповідача на законних підставах на її території. Водночас ст.ст. 76, 77 Закону України «Про міжнародне приватне право» передбачена можливість застосування альтернативної, виключної та договірної підсудності до певних категорій справ.

Зважаючи на міжнародний склад учасників сімейних правовідносин, необхідно враховувати, що окремі положення, які мають значення в розмежуванні підсудності справ з іноземними елементами, можуть міститися у міждержавних угодах та конвенціях, учасником яких є Україна.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0