09 квітня 2013, 10:58

Правова визначеність: реальність чи ілюзія?

До питання визнання податковими органами договорів недійсними

Опубліковано в №15 (357)

Олександр Майданик

В практиці податківців заперечення факту реальності господарських операцій поступово замінить собою практику визнання договорів недійсними

Олександр Майданик «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери Україна, ЮБ» радник, співкерівник податкової практики

З’ясування реальності (фактичного здійснення) господарських операцій стало, по суті, новим стандартом для оцінки правомірності формування платниками податків витрат для цілей податку на прибуток та податкового кредиту з ПДВ. Слід очікувати, що в практиці податкових органів заперечення факту реальності господарських операцій поступово замінить собою практику визнання договорів недійсними або нікчемними.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відмова податкових органів у визнанні права на витрати чи податковий кредит у зв’язку із нереальністю господарських операцій з поставки товарів, виконання робіт, надання послуг не потребує обов’язкового попереднього визнання недійсними або нікчемними відповідних договорів та не потребує доведення умислу з боку посадових осіб платника податку – юридичної особи.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0