, 0:

Андрій Авторгов

Чи визнаються забезпеченими кредиторами кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника як майнового поручителя?

Андрій Авторгов приватний виконавець, к.ю.н.

Зазвичай кредитор може стикнутися як з випадком порушення провадження у справі про банкрутство як боржника, так і майнового поручителя.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У першому випадку ситуація зрозуміла. Так, забезпечення вимог кредиторів, та мораторій на задоволення вимог кредиторів поширюється виключно на боржника та, звичайно, не може поширюватися на майнового поручителя. У цьому випадку кредитор може заявити свої вимоги до боржника в провадженні у справі про банкрутство, а також вживати всіх заходів у судовому чи позасудовому порядку стосовно звернення стягнення на предмет застави або іпотеки, що належить майновому поручителю.

При цьому навіть неприйняття судом у справі про банкрутство заяви кредитора з вимогами до боржника не звільняє майнового поручителя боржника від виконання взятих на себе зобов’язань за договором іпотеки перед кредитором як іпотекодержателем (Постанова ВСУ від 24.10.2011 р. за заявою ТОВ «Ж-и» про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 20 квітня 2011 року у справі № 10/1946).  Хоча, як на мене, зазначена позиція ВСУ не зовсім бездоганна, з огляду на редакцію Закону України «Про відновлення…», що діяла на час ухвалення зазначеної Постанови.

Якщо ж взяти випадок порушення провадження у справі про банкрутство майнового поручителя, то тут у кредитора можуть виникнути певні труднощі, з огляду на визначення терміну «кредитор» у розумінні Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
1