26 лютого 2013, 9:45

Предмет, стандарт і обов’язок

Особливості доказування у міжнародному комерційному арбітражі

Опубліковано в №08-09 (350-351)

Дмитро Шемелін

Розподіл тягаря доказування є імперативним і не може бути змінений трибуналом

Дмитро Шемелін «Грищенко та Партнери, ЮФ» Старший юрист

Навряд чи можна зустріти юриста, який не чув би про тягар доказування, так само як і про те, що його «несе сторона, яка заявляє певний факт». Сьогодні це один з найбільш фундаментальних процесуальних принципів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


В арбітражній практиці до тягаря доказування найчастіше звертаються, коли обидві сторони подають приблизно рівноцінні докази щодо якоїсь обставини. Неоднозначність вирішується проти сторони, яка несла в цьому пункті тягар доказування. Так, у справі Salini v Jordan (ICSID Case No. ARB/02/1, п. 103 Рішення від 31.01.2006) трибунал не зміг встановити, чи було укладено арбітражну угоду на переговорах, оскільки сторони надавали суперечливі, проте однаково вірогідні докази щодо змісту цих переговорів. Зважаючи на те, що тягар доказування несли в цьому пункті позивачі, трибунал вирішив, що арбітражної угоди не існує, і відмовив у подальшому розгляді справи.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0