, 0:

Прописування положень у господарському договорі щодо такої відповідальності може бути ефективним

Олена Лісова «БЛІСС, ЮФ» Юрисконсульт

Господарський договір є різновидом цивільно-правової угоди та укладається за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України (далі – ГКУ), а також іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів. Договір закріплює відносини – господарсько-договірні зобов’язання, які виникають між суб’єктами господарювання або між суб’єктами господарювання і не господарюючими суб’єктами  – юридичними особами на підставі господарських договорів (стаття 179 ГКУ).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як зазначено у статті 193 ГКУ, суб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов’язання – відповідно до вимог, що в певних умовах звичайно ставляться. За порушення господарського договору наступає відповідальність у виді таких господарських санкцій: відшкодування збитків; штрафні санкції; оперативно-господарські санкції (ст. 217 ГПК).

Дослідженню питань відшкодування штрафних санкцій присвячували свої наукові праці такі відомі вчені, як О.С. Іоффе, В.В. Вітрянський, О.О. Отраднова, Н.О. Саніахметова, В.В. Луць та інші.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
1