, 0:

Олексій Мельник

Наявність таких застережень не звільняє сторону від відповідальності за порушення податкового законодавства

Олексій Мельник Адвокат, приватна практика

Останнім часом на практиці процес укладення господарських угод між суб’єктами діяльності в Україні почав супроводжуватись обговоренням та розподілом у цих договорах ризиків, пов’язаних з відповідальністю за порушення податкового законодавства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, часто в господарському договорі сторони розмежовують свої права та обов’язки у сфері дотримання податкового та митного законодавства, а також санкції за такі порушення. Зокрема, закріплюються обов’язок сторін подати податкову декларацію, звіт, видати податкову накладну з іншими документами тощо.

Податкове законодавство та бухгалтерський облік в Україні потребують документального підтвердження від суб’єкта господарювання кожної господарської операції, угоди тощо. Дуже часто ці обставини залежать не від самої сторони, а від надання документів чи вчинення інших дій її контрагентом. Оскільки може виникнути ситуація, в якій документи чи певні дії не були вчинені однією стороною, а санкції накладені на іншу сторону з вини попередньої, суб’єкти описують розподіл цих ризиків у господарських угодах.

Господарський договір – угода суб’єктів господарювання спрямована на встановлення, зміну або припинення господарських прав і обов’язків між ними.

Згідно з ч. 1 ст. 180 Господарського кодексу України зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов’язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов’язкові умови договору відповідно до законодавства.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
1