, 0:

На перший погляд, сьогодні процес припинення ФОП не складний, проте на практиці виникає багато різних проблем та нюансів

Олена Кизуб «Горошинський та партнери, ПФ» Помічник адвоката компанії

Процедура припинення діяльності фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) регулюється ст. 47 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», Наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На сьогодні ця процедура займає значний проміжок часу (2–3 місяці) та потребує від ФОП певних нервів та сил. Вона складається з таких етапів:

І. Подання заяви про припинення підприємницької діяльності державному реєстратору з обов’язковим зазначенням строків пред’явлення вимог кредиторів (не менше двох місяців та не більше трьох).

ІІ. Закриття всіх рахунків у банківських установах.

ІІІ. Подання заяви до державної податкової інспекції за ф. № 8-ОПП та повернення оригіналів документів, що видавалися платнику податків.

IV. Подання заяви довільної форми про припинення підприємницької діяльності та зняття з обліку в органах Пенсійного фонду України.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
1