23 квітня 2013, 12:44

Медіація – універсальна форма вирішення конфлікту?

Переваги медіатора-адвоката

Опубліковано в №17 (359)

Це оновлена, реінкарнована послуга з досудового вирішення спорів

Сергій Телешев «Legal Kiev, ЮФ» Адвокат

Для будь-якого досвідченого адвоката або юриста є зрозумілим, що найвигідніший клієнт той, який вступив у затяжні судові процеси… Буде несправедливо заперечувати проти цієї простої аксіоми: чим більше часу адвоката клієнт витрачає, тим більше грошей адвокат заробляє. На противагу цьому усталеному підходу, сучасний юридичний світ пропонує іншу соціальну роль для адвокатів – роль посередника у вирішенні конфліктів та спорів. Практика роботи та спілкування з клієнтами показує дивну річ: більшість з них задля позасудового врегулювання спору чи конфлікту готові витратити набагато більші ресурси, ніж на класичні правові процедури. Такий досвід зустрічається дедалі частіше в нашій державі, що не може не вплинути на загальні тенденції у розвитку правової допомоги.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Крім того, саме досудово вирішені справи виключають причеплення будь-яких ярликів на їх сторін. Так, у більшості кримінальних проваджень набагато легше домовитися (тут автор має на увазі домовленість у правовому (офіційному) полі) із уповноваженими органами до притягнення підзахисного до кримінальної відповідальності, ніж вести жорстку судово-процесуальну лінію захисту, яка інколи більше шкодить клієнтам, у тому числі з морально-етичного боку.

Отже, зміна ролі вітчизняного адвоката зі «сторожового пса» на посередника у досудовому вирішенні справ є позитивно спрямованою та наближає національну правову систему до прогресивного досвіду Європи, США та Канади, які на сьогодні вже перейшли до нового, результативного підходу в праві. Мабуть, недаремно існує прадавнє народне прислів’я: «Поганий мир краще, ніж добра війна».

Не варто думати, що для юридичного бізнесу медіація є новим напрямком. На нашу думку, правильніше сказати, що це оновлена, реінкарнована послуга з досудового вирішення спорів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0