26 лютого 2013, 10:35

Апеляційне оскарження ухвали про видачу виконавчого листа на рішення третейського суду

Аналіз судової практики Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та Верховного Суду України у справах про видачу виконавчого листа на примусове виконання рішення третейського суду

Опубліковано в №08-09 (350-351)

Інна Ліщина

ВССУ попередив можливість оскаржувати ухвалу про видачу виконавчого листа, прирівнюючи її до рішення суду

Інна Ліщина «MorrisonCooper, ЮК» Партнер

Апеляційне оскарження ухвали про видачу виконавчого листа на примусове виконання рішення третейського суду прямо не передбачено ст. 389-11 та ст. 293 ЦПК України. У зв’язку з цим у судовій практиці існувало дві протилежні точки зору.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Позиція про неможливість такого оскарження обґрунтовувалась відсутністю відповідної норми.

Можливість апеляційного оскарження ухвали про видачу виконавчого листа на примусове рішення третейського суду обґрунтовувалася позицією Конституційного Суду України, викладеною в рішенні № 3-рп/2010 від 27.01.2010 року. Відповідно до нього Конституційний Суд вважає, що «…оскарженню підлягають ухвали за винятком випадків, коли таке оскарження заборонено законом». Таким чином, можливість оскарження ухвали може обмежуватися лише наявністю заборони.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0