10 вересня 2013, 14:47

Трансфертне ціноутворення та контрольовані операції

Основні нововведення

Опубліковано в №37 (379)

Євген Гриб

Загальний строк перевірок може досягати одного року

Євген Гриб «Де Факто ­Консалтинг Груп, ЮФ» Адвокат

Введенням у дію змін до Податкового кодексу України урядовці сподіваються запровадити в Україні механізм трансфертного ціноутворення в операціях між пов’язаними особами, зокрема за операціями з контрагентами, зареєстрованими в офшорних зонах, що, на їхню думку, сприятиме реалізації основних принципів податкового законодавства України та недопущенню втрат доходів державного бюджету України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Таким чином, операції, переважно у сфері зовнішньоекономічної діяльності, стануть предметом контролю податківців. Контроль за трансфертним ціноутворенням ґрунтується на принципі «витягнутої руки» – міжнародному стандарті, погодженому державами – членами ОЕСР як рекомендованого до використання щодо встановлення трансфертних цін для податкових потреб.

Принцип «витягнутої руки» закріплений у статті 9 Типової податкової конвенції ОЕСР та передбачає збільшення податкових зобов’язань пов’язаних осіб до рівня податкових зобов’язань непов’язаних осіб за умови відповідності комерційних та/або фінансових умов здійснених ними операцій.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0