16 квітня 2013, 15:23

Правове забезпечення фармацевтичного ринку

Основні напрями та пріоритети

Опубліковано в №16 (358)

Закон № 5038-VI може спричинити виникнення нестабільності на ринку лікарських засобів

Мирослава Мельник «Центр медичного та фармацевтичного права, ЮФ» Керівник загального відділу

Питання контролю виробництва, імпорту, торгівлі та розповсюдження лікарських засобів в Україні є одним із найактуальніших у наш час.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зміни в законодавстві, яке регламентує контроль за діяльністю виробників, імпортерів і розповсюджувачів лікарських засобів в Україні було розпочато ще в 2012 році. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгредієнт» від 04.07.2012 року № 5038-VI є однією із них. Разом із цим нормативним актом 01.03.2013 року набрали чинності Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів, затверджені наказом МОЗ України від 23.02.2013 року № 143.

Однак ці новели стосуються лише тих лікарських засобів, які вже зареєстровані в Україні. Ввезення ж на територію України незареєстрованих лікарських засобів здійснюється без вимог щодо ліцензування такої діяльності.

На нашу думку, введення процедури ліцензування імпорту лікарських засобів є одним із позитивних моментів сучасності. Звичайно, перш за все суб’єкти господарювання, зайняті безпосередньо цим видом господарської діяльності, задумаються про ускладнення власної діяльності та збільшення клопоту щодо оформлення всіх необхідних документів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0