16 квітня 2013, 17:36

Інтелектуальна власність та ціна лікарських засобів

Quo vadis?

Опубліковано в №16 (358)

Юрій Охромєєв

Процедура без запиту уповноваженого органу до власника патенту, відповідь про відмову власником патенту в наданні ліцензії призведуть до зловживань

Юрій Охромєєв «Міністерство юстиції» судовий експерт Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання Кабінетом Міністрів України дозволу на використання запатентованого винаходу, що стосується лікарського засобу» фактично є реалізацією положень ст.ст. 30, 31 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» (далі – Закон), які покликані забезпечити інтереси суспільства у випадку надзвичайних ситуацій, епідемій тощо. Ключовими моментами при реалізації цих положень є надзвичайна ситуація (порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єкті або території, спричинене непередбаченими обставинами або обставинами, які можливо було передбачити, але неможливо було попередити) та забезпечення суспільного інтересу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Положення ст.ст. 30, 31 Закону є відображеннями положень ст. 31 Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (TRIPS) та інших міжнародних договорів, які встановлюють спеціальний режим використання інтелектуальної власності в надзвичайних умовах для забезпечення суспільного інтересу, що є прийнятним у всьому світі.

Однак після аналізу проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання Кабінетом Міністрів України дозволу на використання запатентованого винаходу, що стосується лікарського засобу» необхідно зазначити про таке.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0