29 січня 2013, 12:22

Кримінальне право та процес

Підсумки 2012 року

Опубліковано в №05 (347)

Максим Шевердін
Максим Шевердін «Кібенко, Оніка і партнери, ЮФ» К. ю. н., адвокат, партнер

2012 рік став надзвичайно плідним у сфері законотворчості саме в галузі кримінального права та процесу. Можна виділити наступні знакові події для цієї галузі у минулому році.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1.         У січні 2012 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності». Прийняття цього Закону знаменувало своєрідну «революцію» у сфері відповідальності за господарські правопорушення. З чинного Кримінального кодексу України були виключена низка складів злочинів (всього 16 складів). Більшість з цих складів були майже дослівно перенесені до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Другою суттєвою особливістю гуманізації стало впровадження штрафу як основного виду покарання майже для всіх складів господарських злочинів. Причому розмір штрафу має визначатися, виходячи не лише з тяжкості злочину, але й виходячи з розміру завданої шкоди або отриманого в результаті злочину прибутку. При цьому якщо засуджений не сплачує штраф у встановлений судом термін, то штраф може бути замінений позбавленням волі.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати