02 вересня 2019, 17:17

Юристи – у владу

Поточний рік став знаковим для нашої країни, оскільки у владних колах з’явилося багато нових облич. Зокрема, 80% депутатів Верховної Ради України є дебютантами. Кабінет Міністрів України також отримав нове обличчя, окрім двох міністрів, які працювали в попередньому уряді.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ми вирішили дослідити, яка частина нової української влади має правничу освіту. Особливу увагу звернемо на юристів, які займалися науковою діяльністю та правничою практикою перед приходом до влади.

Верховна Рада України (народні депутати, на момент обрання – практикуючі юристи або науковці)

АлексеевСергій Алєксєєв

Вже друге скликання поспіль юрист Сергій Алєксєєв працює народним обранцем. До Ради він прийшов працювати в листопаді 2014 р., залишивши управління юридичною компанією «Алєксєєв, Боярчуков і партнери» своєму партнеру та співзасновнику Сергію Боярчукову.

 

Василенко

Леся Василенко

Заснувала правозахисну організацію «Юридична сотня», яка надає соціально-правовий захист учасникам російсько-української війни, членам їхніх сімей, а також членам сімей загиблих.

 

Венедиктова

Ірина Венедіктова

Доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

 

ГалайчукВадим Галайчук

До обрання у Парламент був партнером ЮК Hillmont Partners.

 

 

 

Божик

Валерій Божик

Адвокат, юрист, викладач. Представник у Раді адвокатів України від Чернівецької області

 

 

ГетьманцевДанило Гетманцев 

Депутат представляє правничі наукові кола та юридичний бізнес. Доктор юридичних наук, професор кафедри фінансового права КНУ імені Тараса Шевченка, президент Асоціації податкових радників. Заснував ЮК Jurimex та був її почесним президентом до обрання у Парламент.

ЖупанинАндрій Жупанін

Юрист-практик. Працював в юридичних та консалтингових компаніях. До приходу в Верховну Раду працював старшим юристом DLA Piper в Україні.

 

КальченкоСергій Кальченко

Кандидат юридичних наук. З 2008 р. залучався як експерт до заходів та проєктів Венеціанської комісії Ради Європи, працював в ЮК Hillmont Partners.

 

КачураОлександр Качура

Кандидат юридичних наук, захистив дисертацію в Науково-дослідному інституті інформатики та права НАН України. У 2017 р. заснував АО Kachura Lawyers.

 

Костин Андрій Костін

На момент обрання був заступником голови Ради адвокатів Одеської області, експерт програми «Адвокат Майбутнього».

 

 

Макаров Олег Макаров

Своє професійне життя Олег Макаров присвятив юридичному бізнесу. Брав активну участь у розвитку органів адвокатського самоврядування та громадського життя юристів. Був депутатом Київради VII скликання. До приходу в Раду був партнером ЮК «Василь Кісіль і Партнери».

Мережко Олександр Мережко

Доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри права Київського лінгвістичного університету 

 

 

Стефанчук Руслан Стефанчук 

Доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки й техніки України. Також займався адвокатською діяльністю.

 

Совгрия

Ольга Совгиря

кандидат юридичних наук, доцент кафедри конституційного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка

 

 БабийРоман Бабій 

Працював в АФ “Пукшин і Партнери”. Очолював юридичну службу “Київводоканалу”.

 

 

ИонушасСергій Іонушас

Адвокат, патентний повірений України. Засновник юридичної фірми «Гелон».

 

 

Кабінет Міністрів України (міністри, які мають юридичну освіту, або на момент призначення – практикуючі юристи чи науковці)

ГончарукОлексій Гончарук

Прем’єр-міністр України. У 2001-2006 рр. навчався в Інституті права ім. Володимира Великого Міжрегіональної академії управління персоналом, отримав кваліфікацію магістра права. Закінчив Академію державного управління при Президентові України. Випускник Аспен Інституту Київ, Києво-Могилянської бізнес-школи. Має науковий ступінь доктора філософії в галузі права. Має досвід роботи інхаусом, зовнішнім консультантом, арбітражним керуючим.

МалюськаДенис Малюська

Міністр юстиції України. Правничу освіту здобував у двох університетах: КНУ імені Тараса Шевченка та Університет Лондона. В юридичних компаніях працював у 2000-2010 рр. З 2010 р. був консультантом Групи Світового банку.

 

Загороднюк
Андрій Загороднюк

Міністр оборони України. Юридичну освіту здобув у КНУ імені Тараса Шевченка. Також навчався в Університеті Уорвік та Оксфордському університеті (отримав диплом з відзнакою).

 

Черненко Зоряна Скалецька (Черненко)

Міністр охорони здоров’я. Навчалася в Києво-Могилянській академії та Університеті Марії Кюрі в Любліні (Польща). Голова правління Української медико-правової асоціації, член Всесвітньої асоціації медичного права, директор громадської організації «Форум здоров'я». 

Коляда Оксана Коляда

Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. У 2002 р. закінчила Львівський інститут внутрішніх справ за спеціальністю правознавство. Після навчання працювала у правоохоронних органах.

 

 


 

Рябошапка Руслан Рябошапка

Генеральний прокурор України. У 1998 р. закінчив Міжнародний Соломонів університет, отримав кваліфікацію спеціаліста.

 

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати