02 квітня 2024, 10:40

Як українцям отримати посвідку на тимчасове проживання в Іспанії

ВНЖ в Іспаніїце офіційний документ, який надає іноземцю право на легальне проживання на території держави. При його оформленні можна відкривати рахунки в банках Європи, вільно пересуватися в межах Шенгенської зони, користуватися послугами іспанських клінік. Власнику посвідки на проживання надається ID-картка, яка підтверджує набуття статусу та одночасно є посвідченням його особи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Залежно від цілей іноземного громадянина, дозвіл на проживання оформляється терміном від 3 місяців до 5 років. Отримати його може будь-який українець, який планує залишатися в Іспанії понад 90 днів. Після закінчення терміну дії документа необхідно повернутися до своєї країни або подати запит на пролонгацію чи на оформлення іншого типу ВНП.

Про переваги ВНП в Іспанії, вимоги до заявника, способи отримання посвідки для українців — розповімо в нашій статті.

Що дає ВНЖ Іспанії?

Посвідку на проживання можуть оформляти власники житла в Іспанії, засновники компаній, студенти, які навчаються в іспанських університетах, а також люди з віддаленою роботою. Разом із заявником оформляти дозвіл можуть його чоловік/дружина та неповнолітні діти. ВНЖ Іспанії дає право:

 • проживати у будь-якій іспанській провінції;
 • вести підприємницьку діяльність на території держави;
 • оформляти кредити у іспанських банках, зокрема іпотеку;
 • вільно пересуватися країнами ЄС;
 • отримувати послуги соціального страхування;
 • безкоштовно лікуватися у державних клініках за страховим полісом;
 • для деяких типів ВНП — офіційно працевлаштуватись в країні.

У перспективі іноземець з посвідкою на проживання може подати запит на оформлення громадянства Іспанії та стати повноцінним громадянином ЄС.

Типи ВНЖ в Іспанії

Щоб отримати ВНЖ в Іспанії для українців, заявник не повинен мати судимості та бути громадянином Євросоюзу. Перед запитом на проживання потрібно оформити медичну страховку. Заява на отримання ВНП зазвичай подається до консульства Іспанії в Україні. На підставі заявки іноземному громадянину можуть бути надані такі типи дозволів на проживання:

 • Карта резидента з правом на працевлаштування — дає можливість залишатися в країні протягом встановленого терміну, працювати за наймом або як самозайнята особа.
 • Некомерційний дозвіл на тимчасове проживання — дозволяє іноземцю жити на території держави без права працювати або вести підприємницьку діяльність.

Зверніть увагу!

ID-картка резидента Іспанії випускається у вигляді пластикового посвідчення особи з фото власника та персональними даними — ПІБ, індивідуальним номером документа, місцем проживання в країні. Також вона містить вбудований електронний чіп з біометрією резидента.

Як українцям отримати ВНЖ Іспанії?

Підстави для здобуття ВНП в Іспанії прописані у Королівському указі № 557/2011. Оформити посвідку на проживання можна шляхом шлюбу з іспанським громадянином, через отримання візи цифрового кочівника, по запрошенню на отримання освіти до одного з навчальних закладів країни, при купівлі житла, працевлаштуванні або веденні бізнесу. Розглянемо ці способи більш детально.

Шлюб із громадянином Іспанії

Реєстрація шлюбу з іспанським громадянином — це найшвидший спосіб отримати ВНП, а потім і громадянство Іспанії. Зверніть увагу, що уповноважені служби завжди перевіряють дійсність шлюбного союзу, а фіктивне заміжжя чи одруження в країні вважаються злочином.

Умови отримання

Для отримання посвідки на проживання необхідно зареєструвати шлюб в одній з іспанських установ, наділених відповідною компетенцією (Registro Civil). Після реєстрації іноземець отримує право проживати та працювати в державі протягом 1 року, а після закінчення цього терміну може подавати заявку на оформлення громадянства Іспанії.

Необхідні документи

Щоб отримати дозвіл на проживання, заявник повинен особисто звернутися до Міграційної служби та подати запит за формою ЕХ-02. До заяви додаються такі документи:

 • паспорт іноземного громадянина та його чоловіка/дружини;
 • свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
 • медичний страховий поліс;
 • підтвердження трудової зайнятості та наявності місця для проживання;
 • виписка з банківського рахунку іспанського чоловіка/дружини.

Процедура отримання

Заява ЕХ-02 подається не пізніше ніж за 60 днів до закінчення поточного ВНП. На бланку запиту має обов'язково стояти підпис чоловіка/дружини з іспанським паспортом. Термін розгляду заявки становить 45 днів. На підставі поданих документів заявнику надається ID-картка, яку за необхідності можна продовжувати у будь-якому відділенні Міграційної служби.

Освіта

Студентська віза видається на 1 рік. Її може оформити будь-який українець, який хоче пройти мовні курси в країні або навчатися в одному з іспанських вузів. Документ дає право не лише на проживання та здобуття освіти, а й на працевлаштування з частковою зайнятістю. Посвідку на проживання можна продовжувати протягом всього періоду навчання. Після закінчення університету іноземець отримує можливість запросити резиденцію для стажування або пошуку роботи на строк до 2 років.

Умови отримання

ВНП оформляється за наявності запрошення на навчання від ЗВО або на підставі вступу на мовні курси, які мають тривалість не менше ніж 20 годин на тиждень. Запрошення можуть надсилати будь-які сертифіковані установи — університети, бізнес-школи, загальноосвітні школи.

Необхідні документи

При оформленні посвідки до Міграційної служби надають:

 • анкету на ВНП;
 • закордонний паспорт заявника;
 • медичну страховку;
 • витяг з банку про наявність коштів, достатніх для проживання в Іспанії на встановлений термін;
 • свідоцтво про акредитацію (у разі вступу до ЗВО);
 • довідки про несудимість, стан здоров'я;
 • для неповнолітніх — дозвіл від батьків чи опікунів.

Процедура отримання

Щоб отримати дозвіл на проживання в Іспанії українцям, необхідно звернутися до іспанського консульства в Україні та оформити національну іспанську візу типу D, яка діє 3 місяці. Заявка на отримання ВНП подається протягом 1 місяця після прибуття до Іспанії. Для цього слід відвідати поліцію у справах іноземців (естранхерію) та надати необхідний пакет документів. Відвідування поліції здійснюється за попереднім записом. Перед візитом потрібно сплатити державне мито.

Програма «Золота віза»

Громадяни України мають право отримати посвідку на проживання в Іспанії за програмою «Золота віза». ВНП надається на строк до 2 років по факту інвестування коштів або купівлі нерухомості в країні. При використанні програми можна отримати низку переваг:

 • знаходитись на території Іспанії будь-яку кількість днів протягом року;
 • працювати у країні чи вести бізнес;
 • приєднувати до програми чоловіка/дружину, батьків та неповнолітніх дітей;
 • оформляти посвідку на проживання за спрощеною процедурою.

Для купівлі нерухомості ви можете ознайомитись з каталогом компанії Deniz Estate та підібрати квартири в Іспанії, які відповідають умовам програми.

Умови отримання

Документи для оформлення ВНП може подавати будь-який інвестор, який виконав вимоги щодо обсягу інвестицій. Зокрема, для участі у програмі «Золота віза» потрібно виконати одну з дій — придбати нерухомість вартістю понад 500 000 євро чи облігації державної позики на суму понад 2 млн євро або зробити депозит в іспанському банку розмірами від 1 млн євро. Також дозвіл надається при розробці бізнес-проєкту, який буде визнаний корисним для держави.

Необхідні документи

Документи, які слід подавати на ВНП по програмі Golden Visa:

 • підтвердження факту інвестування (договір купівлі-продажу нерухомості, держоблігації та ін.);
 • заповнена анкета на оформлення візи;
 • закордонний паспорт (термін дії — не менше одного року від дати подання заявки);
 • громадянський паспорт;
 • довідка про відсутність судимості;
 • поліс медичного страхування;
 • витяг з банківського рахунку (для підтвердження фінансової спроможності);
 • 2 кольорові фото розмірами 35х45 мм;
 • підтвердження сплати консульського збору.

Процедура отримання

Для отримання дозволу слід відвідати іспанське консульство у своїй країні та оформити резидентську візу, а після приїзду до Іспанії подати документи на посвідку до організації UGE-CE при Міністерстві зайнятості. Строки розгляду заявки — від 2 до 4 місяців. Після оформлення посвідки на проживання залишиться лише відвідати поліцію та оформити карту резидента. Через 2 роки ВНП можна буде продовжити ще на 5 років.

Працевлаштування

Для оформлення ВНП за фактом працевлаштування необхідно укласти трудовий контракт з однією з іспанських компаній. Якщо працівник має високу кваліфікацію, він може претендувати на «Блакитну візу», яка дозволяє жити та працювати у Євросоюзі.

Умови отримання

Ключові вимоги до фахівців для здобуття ВНП — не бути громадянином ЄС, мати на руках підтвердження вищої освіти та рівню кваліфікації. Перший рік дозвіл має обмежену силу і не дає іноземцю змогу змінити місце роботи. Надалі посвідку на проживання можна неодноразово продовжувати.

Необхідні документи

При оформленні ВНП треба підготувати такі документи:

 • анкета на візу;
 • закордонний паспорт;
 • медична страховка;
 • довідка про відсутність судимості;
 • дозвіл на проживання та роботу;
 • копія трудового договору.

Процедура отримання

Щоб оформити дозвіл на проживання в Іспанії, потрібно отримати схвалення на працевлаштування від Національної служби зайнятості. Роботодавець має підтвердити, що на внутрішньому ринку країни складно знайти спеціаліста, який має потрібну кваліфікацію. Далі іноземний громадянин отримує копію контракту та вирушає до іспанського консульства у своїй країні із заявою на оформлення візи категорії D. Після приїзду до Іспанії треба звернутися до Міграційної служби та отримати ID-картку.

ВНП цифрового кочівника

У 2023 році в Іспанії з'явилася можливість оформляти ВНП цифрового кочівника — Nomad Visa. Під цим терміном мають на увазі людей, які працюють віддалено та можуть офіційно підтвердити свій дохід. Віза дає право на легальне проживання у державі терміном від 1 до 5 років.

Умови отримання

Претендувати на ВНП цифрового кочівника можуть громадяни країн, які не знаходяться у складі Євросоюзу (зокрема українці). Для отримання дозволу людина має бути повнолітньою та мати віддалену роботу в компанії, яка була зареєстрована не пізніше 1 року до подання заявки. Стаж заявника не може бути меншим за 3 місяці. Для схвалення запиту необхідно отримувати достатній дохід для життя в Іспанії (станом на 2024 рік ця сума становить не менше 2 650 євро на місяць).

Необхідні документи

Для подання заяви на ВНП необхідно зібрати такі документи:

 • закордонний паспорт;
 • заповнена анкета на візу;
 • докази легальності перебування у країні (наприклад, позначка в закордонному паспорті про в'їзд по шенгенській візі);
 • квитанція про оплату державного мита;
 • підтвердження зайнятості (трудовий договір, угода на надання послуг та ін.);
 • підтвердження того, що компанія-роботодавець існує не менше 1 року;
 • підтвердження можливості працювати віддалено (лист від роботодавця чи відповідний пункт у трудовому договорі);
 • резюме іспанською мовою;
 • довідка про несудимість;
 • медична страховка;
 • підтвердження сплати внесків із соцстрахування.

Процедура отримання

Документи для оформлення візи подаються до посольства Іспанії за місцем проживання фрілансера. За потреби їх попередньо перекладають іспанською мовою. До програми можна додати членів сім'ї. Термін розгляду заявки — 10 днів. У разі схвалення запиту в закордонному паспорті заявника ставиться помітка про дозвіл на в'їзд та перебування у країні. Після прибуття до Іспанії треба відвідати офіс Міграційної служби, зареєструвати місце проживання та оформити карту резидента.

Бізнес (стартап-віза)

Startup Visa надається іноземним громадянам, які планують відкрити в Іспанії власну компанію або перевести в країну бізнес, що вже діє. Подавати запит на документ можна ще на стадії бізнес-плану — ВНП видається у випадках, коли ідея підприємця становить інтерес для економіки держави та може допомогти у розвитку ринку інноваційних продуктів.

Умови отримання

Отримати посвідку на проживання можна в будь-якому віці. До програми допускається залучати найближчих членів сім'ї. Претендентами на візу по одному проєкту можуть бути кілька засновників компанії. Заявник повинен мати закордонний паспорт та дозвіл на в'їзд до держав Шенгенської зони. Серед інших умов — відсутність судимостей, наявність медичного страхування та коштів для розвитку стартапу як мінімум на 1 рік.

Необхідні документи

Документи, необхідні для оформлення стартап-візи:

 • заповнена та підписана анкета;
 • бізнес-план;
 • закордонний паспорт;
 • довідка про несудимість;
 • медичний страховий поліс;
 • підтвердження фінансової спроможності;
 • квитанція про сплату мита.

Процедура отримання

Оформити ВНЖ в Іспанії в такий спосіб можна через Міністерство економіки. Для цього до установи подається готовий бізнес-план, який розглядають протягом 1–2 місяців. У разі успіху заявник отримує дозвіл на проживання на строк 1 рік. Після завершення цього періоду можна продовжити візу в спрощеному порядку ще на 2 роки.

Осілість

До процедури оформлення ВНП по осілості часто вдаються у випадках, коли немає можливості придбати нерухомість або здобути освіту в Іспанії. Посвідка надається іноземцям, які мають неврегульований статус, тобто проживають без дозволу.

Важливо!

Відсутність дозволу на перебування в країні може призвести до штрафів, а іноді — до депортації.

Умови отримання

Осілість може бути кількох типів:

 • сімейна — передбачає наявність родинних зв'язків з іспанським громадянином;
 • соціальна — має на увазі постійне проживання на території держави без виїзду за кордон протягом 3 років та більше;
 • трудова — з підтвердженням постійного проживання в Іспанії понад 2 роки та офіційної зайнятості не менше 6 місяців.

Необхідні документи

Перелік документів для оформлення ВНП залежить від типу осілості. При сімейній необхідно підтвердити родинні зв'язки з іспанським громадянином (наприклад, свідоцтво про народження), при трудовій — надати договір з роботодавцем.

Процедура отримання

Заявка на оформлення дозволу подається до Імміграційного управління провінції за місцем проживання іноземного громадянина. Запит розглядається протягом 3 місяців. У разі схвалення потрібно з'явитися в поліцію з паспортом, надати кольорові фото і здати біометричні дані. Після цього іноземцю видається ID-картка резидента.

Резюме

Багато українців вважають за краще отримувати посвідку на проживання через купівлю нерухомості. Програма «Золота віза» забезпечує прискорений розгляд заявки та звільняє від необхідності обов'язково проживати у країні. Якщо ви плануєте використати цей спосіб для оформлення ВНП в Іспанії, зверніться за допомогою до міжнародного агентства нерухомості Deniz Estate. Фахівці компанії підберуть найкраще житло, візьмуть на себе всі питання щодо юридичного супроводу угоди та нададуть якісне післяпродажне обслуговування.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати