14 травня 2019, 12:19

Після біткоїнів: ІТ тренди, що рухатимуть ринок вперед

Опубліковано в №19 (673)

Дмитро Гончаренко
Дмитро Гончаренко «Brightman, ЮФ» партнер

Криптовалюти та ICO вивели фандрейзинг на новий рівень та надали проектам можливість почати шлях без необхідності проходити через пошук венчурних інвесторів, отримання ліцензій від фінансових регуляторів тощо. Однак навесні 2018 р. на загальному ринку крипто-інвестицій і трейдингу почалась затяжна стадія так званої «крипто-зими», причиною якої стало падіння курсу топових криптовалют до максимально низьких відміток. Із середини 2018 р. більшість розвинених країн почали приймати регулювання щодо ІСО, крипто-обмінників та блокчейн-індустрії загалом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Багато юрисдикцій (наприклад, США і більшість країн ЄС) навіть без прийняття спеціального законодавства щодо криптовалют почали жорстко регулювати операції з ними, спираючись на чинне законодавство про цінні папери, податкове право та судові кейси. Також не оминула хвиля крипто-регулювання фандрейзинг за допомогою ІСО (первинного розміщення монет). Більшість ІСО опинилися поза законом через те, що утилітарні токени (utility tokens), які ІСО-проекти передавали інвесторам в обмін на інвестиції, у майже 90% випадків могли бути визнані цінними паперами, випущеними в діджитальній формі, та потрапляли під обов'язкове ліцензування і реєстрацію за аналогією зі звичайним випуском цінних паперів.

Така ситуація на ринку підштовхнула бізнес до переорієнтації зусиль, зміни бізнес-моделей та виникненні нових трендів. ІТ- і крипто-бізнес почали відходити від хайпу зі збором коштів через ІСО без будь-якої реєстрації. Замість ІСО компанії почали проводити STO (Security Token Offering), що є діджитальним аналогом «класичних» фінансових інструментів випуску цінних паперів за своєю юридичною суттю та етапами підготовки. Трендовими у 2019 р. стали процедури IEO (Initial Exchange Offering) та токенізації активів. Як токенізація активів, так і STO підходять виключно для розвиненого бізнесу зі зрозумілою бізнес-моделлю і чітким планом монетизації. Таким чином, на відміну від ICO, STO фандрейзинг перестав бути привабливим для ранніх стартапів. Однак альтернативою ICO для стартапів стала IEO-процедура.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати