13 жовтня 2020, 17:18

Нюанси просування юридичного бутіка

Опубліковано в №19 (725)

Володимир Місечко
Володимир Місечко «Misechko & Partners law firm» керуючий партнер
Дар'я Матлаєва
Дар'я Матлаєва «Misechko & Partners law firm» PR-менеджер

Тренд на створення юридичних фірм бутікового типу на українському юридичному ринку виник у зв'язку з попитом на вузькоспеціалізовані послуги. Клієнти, котрі мають власний бізнес у певній галузі, обирають професіоналів, які володіють глибокими знаннями та досвідом саме в цій сфері, розуміються на бізнесі клієнта та пропонують комплексне рішення за межами юриспруденції. Якщо придивитися до юридичного ринку України, можна побачити, що в останні кілька років відбулося декілька масштабних злиттів та приєднань невеликих юридичних фірм до лідерів ринку. Зараз же ми спостерігаємо, як окремі практики великих компаній стають новими компаніями з вузькою спеціалізацією, а союзи декількох фірм розпадаються.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Юридичну фірму-бутік зазвичай створює партнер або старший юрист великої компанії, який досяг певного рівня розвитку в своїй роботі та має велику кількість успішних кейсів. Тому головними перевагами бутіка є високий рівень експертності у конкретній індустрії та досвід у вирішенні будь-яких проблем у цій галузі. До конкурентних переваг юридичних бутіків також можна віднести наступне:

  • зазвичай вартість послуги нижча порівняно з великими юридичними фірмами;
  • підвищена відповідність потребам клієнта;
  • більш «сімейна» атмосфера у команді;
  • клієнт безпосередньо спілкується з тим партнером/юристом, який буде вирішувати його проблему.

Стратегія просування юридичної фірми бутікового типу має декілька відмінностей від маркетингу великих компаній. Звичайно, на першому місці — якість послуг. Задоволений клієнт буде рекомендувати вас колегам, і чим точніше ви влучите або перевищите (бодай трішки) його сподівання щодо отриманої послуги, тим швидше та активніше запрацює «сарафанне радіо».

Крім того, фокус на декількох індустріях вимагає застосовування цільового маркетингу та інструментів, ефективних для окремого сегменту ринку. Витрати на просування мають бути більш розумними та обґрунтованими. Зазвичай у юридичній фірмі бутікового типу партнери та старший персонал беруть безпосередню участь у вирішенні проблем клієнтів і не можуть приділяти багато часу виступам або статтям, тому активності треба ретельно аналізувати на коефіцієнт ефективності. Відтак, витративши ресурси компанії (фінансові, часові, особисті тощо) на виступ на спеціалізованому заході, можна охопити весь ринок обраної галузі та отримати куди більше користі, ніж від відвідування модних конференцій.

Окрім взаємодії з представниками обраних індустрій, бутіку варто приділити увагу побудові відносин з колегами-юристами. Побудова партнерських взаємовідносин між маленькими та середніми фірмами, які практикують у неконкурентних напрямках, збільшить обсяги роботи завдяки замовленням клієнтів фірм-партнерів. Впізнаваність серед колег, репутація професіонала та стійка асоціація з обраною спеціалізацією нададуть можливість отримувати замовлення від великих міжнародних або українських фірм, які не можуть розв'язати «вузьку» проблему і перенаправляють клієнтів до нішевих компаній або планують передати частину роботи на аутсорсинг.

Що стосується інструментів для реалізації стратегії просування, то тут вибір бутіка не має значно відрізнятися від традиційних методів юридичної галузі. Публічні виступи, публікації у галузевих та бізнесових ЗМІ, визнання українських та міжнародних рейтингів закріплять за фірмою статус експерта в обраній галузі. Діджитал-інструменти, такі як соціальні мережі, сайт, таргетована реклама та якісний контент, разом сформують необхідний асоціативний ряд у підсвідомості вашої цільової аудиторії.

Під час формування стратегії просування юридичної фірми бутікового типу важливо берегти ресурси компанії, навчитися правильно відокремлювати усе зайве та визначати те, що буде корисним для формування саме вашого бренду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати