19 лютого 2019, 14:08

Білет в один кінець

Чому смерть не є підставою для виключення з Реєстру корупціонерів

Опубліковано в №8 (662)

Поговоримо про покарання за корупцію. Чи можна вважати покаранням внесення в Єдиний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення? Однозначно, так. Які покарання передбачені за корупційні проступки? Дисциплінарні стягнення, притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності. В кожному випадку на особу, притягнуту до будь‑якого виду відповідальності, очікує внесення в Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ст. 59 Закону України «Про запобігання корупції» вказує на те, що відомості про осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної чи цивільно‑правової відповідальності за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, а також про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально‑правового характеру у зв'язку з вчиненням корупційного правопорушення, вносяться в Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, що формується та ведеться Національним агентством.

Відповідно до «Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення», підставою для внесення Реєстратором відомостей про особу, яку притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, є електронна копія рішення суду, яке набрало чинності, з Єдиного державного реєстру судових рішень, а також засвідчена в установленому порядку паперова копія розпорядчого документа про накладення дисциплінарного стягнення.

Електронна копія рішення суду про притягнення до кримінальної, адміністративної та цивільно‑правової відповідальності особи за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення надсилається Реєстратору відповідно до порядку надсилання електронних копій судових рішень щодо осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, та щодо юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально‑правового характеру у зв'язку з вчиненням корупційного правопорушення.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати