02 квітня 2013, 12:57

Деякі аспекти реалізації товарів і послуг в Інтернеті

Особливості договору на відстані у глобальній мережі

Опубліковано в №14 (356)

Найпоширенішою та найзручнішою формою укладення договору в мережі Інтернет є публічний договір

Андрій Содоль «Аргумент-Консалтинг, ЮФ» Директор

Особливостями укладання правочинів дистанційним шляхом у мережі Інтернет є необхідність ідентифікації сторін договору, закріплення реальної згоди на укладання такого правочину, підтвердження такої згоди та факту укладання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Для продавця, наприклад, власника інтернет-магазину, найпоширенішою та найзручнішою формою укладення договору в мережі є публічний договір (ст. 633 ЦК України). Публічний договір розміщується на відповідному сайті або іншим шляхом, що доступний для будь-якого покупця товарів і споживача послуг. Він містить загальні умови купівлі-продажу товару, робіт, послуг, які є однаковими для всіх покупців та споживачів. Безпосередньо предмет договору, сам вид товару (послуг), їх кількість, може оформлюватися шляхом подання відповідної заявки (заповнення форм, вибору товару (послуг) тощо). Прийняття і підтвердження такої заявки є невід’ємною частиною (обов’язковою умовою) публічного договору. Роблячи відповідну заявку на купівлю товару (послуги) та здійснюючи відповідну оплату в спосіб, передбачений публічним договором, покупець (споживач послуги) фактично акцептує умови публічного договору. Таким чином, укладання договору відбувається шляхом загальнодоступної публікації публічного договору (оферти) з боку продавця товару (послуг) і згоди на такі умови з боку покупця через вибір товару (послуг) та оплати. Остаточним виконанням умов договору з боку продавця товару (послуги) буде доставка товару або виконання послуги.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0